ZAKRES: WNĘTRZA
PROJEKT: 2023

Główną ideą projektu wnętrza pokoju dziewczynki jest podzielenie pomieszczenia na dwie strefy – strefę aktywności i strefę odpoczynku. Jednocześnie każda wydzielona bryłowo część utrzymana jest w monochromatycznej kolorystyce.

Dla części wypoczynkowej wybrałyśmy dość ciemny, beżowo-czekoladowy odcień, który powtarza się na wszystkich powierzchniach. Ciepły stonowany kolor daje poczucie przytulności i wyciszenia. Strefa aktywności zachowana jest w jasnych odcieniach. Starannie dobrany kolor bieli nie tylko zachęca do działania, ale także optycznie powiększa przestrzeń.

Prosty podział wnętrza uzupełniają liczne detale i dodatki w postaci mebli, dekoracyjnych przegród, oświetlenia i dekoracji ścian. Warto dodać, że poduszki i narzuty prezentowane na wizualizacji, zostały zaprojektowane indywidualnie, łącznie z doborem odpowiednich tkanin.

Jednym z ciekawszych zabiegów dekoracyjnych jest piękna mięsista fototapeta „ukryta” za dekoracyjnymi lamelami, której wzór nawiązuje do łuków na meblach. Aby kameralnie przysłonić strefę odpoczynku, zaprojektowałyśmy obrotowe metalowe panele z lustrami. Panele szczególnie przypadły do gustu przyszłej właścicielce. Są zarówno funkcjonalne, jak i niezwykle efektowne.

Co najważniejsze, już przy pierwszym podejściu, udało nam się w 100% odpowiedzieć na potrzeby właścicieli. Czysty pomysł i prosta architektoniczna bryła sprawiają, że wnętrze ma ponadczasowy charakter, dzięki czemu pokój będzie spełniał swoją funkcję zarówno dla dziewczynki, jak i nastolatki, jedynie przy zmianie kilku drobnych dodatków.