ZAKRES: ARCHITEKTURA + WNĘTRZE
PROJEKT/REALIZACJA: 2021-22/W TRAKCIE
POWIERZCHNIA: 250 m²
LOKALIZACJA: Anielew, Woj. Mazowieckie

Czarny dom z jasnym wnętrzem, szanujący otoczenie i wtapiający się w otaczający go las, przymknięty od ulicy, ale otwarty na prywatną część z ogrodem, bazujący na naturalnych odcieniach i materiałach, lubiący drewno – stare i nowe, ciemne i jasne. Taki jest ten obiekt, a dodatkowo spójny, bo projektowany przez nas kompleksowo w zakresie ARCHITEKTURA + WNĘTRZA.

Projekt tego domu opiera się na wspomnianym już kontraście pomiędzy tym co „tam”, a tym co „tu”. To co „tu”, blisko, w środku, jest przytulne, lekkie, jasne i zwiewne. Inspirowane stylem japandi, z lekkimi lampami, lnianymi firankami powiewającymi w oknach, naturalnym drewnem i światłem.

Strefa dzienna stanowi centrum domu, w którym gospodarze mogą relaksować się w gronie rodziny i przyjaciół. Wolnostojący, dwustronny kominek łączy i dzieli jadalnię od części z wielką sofą. Przestrzeń przepływa aż do kuchni, która znajduje się pod antresolą i jest nieco wydzielona wizualnie.

Druga części budynku oddzielona jest hallem wejściowym, przez który przewijają się zewnętrzne czarne opalane deski, jak i posadzka tarasu zacierając granice między wnętrzem i zewnętrzem. Za nim znajduje się strefa nocna, prywatna, z sypialniami. Łączący pomieszczenia korytarz jest jednocześnie galerią, w której Inwestorzy mają miejsce na eksponowanie swoich pamiątek z podróży.