ZAKRES: ARCHITEKTURA + WNĘTRZA
PROJEKT/REALIZACJA: 2020/W TRAKCIE
POWIERZCHNIA: 250 m²
LOKALIZACJA: Wawer, Warszawa

Co zrobić, kiedy kupimy działkę, w dodatku narożną, co prawda ponad 1000 m², ale okazuje się, że: ponad 10% działki musimy oddać na drogę, zabudować można max. 15% powierzchni działki, a my chcemy dom o pow. użytkowej ok. 250 m², a do tego MPZP jest bardzo restrykcyjny i reguluje najdrobniejsze szczegóły, nawet tak niezrozumiałe, jak brak możliwości stosowania pomp ciepła i przydomowych oczyszczalni ścieków, które zamierzaliśmy zastosować w budynku.

Co zrobić? Przede wszystkim przed zakupem działki skonsultować się z nami. Wykonamy analizę urbanistyczną, określimy możliwości zabudowy, zasygnalizujemy trudności.

Prezentowany projekt domu jest efektem pracy nad budynkiem z takimi właśnie trudnościami. Dom, mimo wielu ograniczeń zewnętrznych, zaprojektowaliśmy, zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów, w stylu Modern Farmhouse. Czyli w stylu ciepłym, podkreślającym jego „domowość”, lubiącym ciepłe materiały, szprosowe okna i wysokie szczyty dachowe.

Warto zwrócić uwagę na układ funkcjonalny. Usytuowanie wjazdu i wejścia do budynku z różnych stron, pozwoliło na rozbicie długiego budynku na dwie części. Na parterze: dzienną i zapleczową, na piętrze: strefę rodziców i strefę dzieci, co znajduje odzwierciedlenie w bryle.

Warto dodać, że to kolejny kompleksowy projekt przygotowywany w naszym biurze projektowym w zakresie WNĘTRZA + BUDYNEK, dzięki czemu możemy zarówno zadbać o bryłę zewnętrzną, jak i funkcjonalnie i spójnie kreować wnętrze. Wszystko oczywiście w oparciu o potrzeby naszych Klientów.